Dober laboratorijski sistem z usposobljenim osebjem pomeni boljšo in finančno vzdržno medicino, saj lahko le na podlagi kakovostnih izvidov prej dosežemo cilj - kakovostno obravnavo bolnikov. Zato smo ponosni, da je začel konec marca delovati nov, sodoben in povsem digitaliziran Rochev laboratorij v Splošni bolnišnici Nova Gorica.
Z novimi zmogljivostmi bodo lahko v osrednji goriški bolnišnici opravili še večji nabor preiskav, zato bosta imela zdravnik in pacient še hitrejši dostop do laboratorijskega izvida in bo obravnava potekala hitreje. Prav ta posodobitev opreme omogoča ohranitev stabilne laboratorijske dejavnosti v sklopu javnega zdravstva.
“V splošni bolnišnici Franca Derganca dajemo velik poudarek strokovnemu razvoju, tudi razvoju laboratorijske medicine. Krepitev hematologije, onkologije in revmatologije lahko podpre le najsodobnejša laboratorijska dejavnost, saj zdravniki v klinični praksi ne moremo delati dobro brez dobrega izvida. Zato je vsaka naložba v bolnišnico in njeno opremo naložba v lokalno prebivalstvo, ki bo deležno boljše in hitrejše obravnave,” je povedal direktor bolnišnice Dimitrij Klančič, dr. med. spec. interne medicine.
Preiskava vsakih 30 sekund
Oddelek za laboratorijsko diagnostiko izvede približno milijon laboratorijskih preiskav letno ali vsakih 30 sekund eno. S tem omogoča bolnišnici, da opravi letno 23.000 hospitalizacij ter več kot 212 tisoč ambulantnih obiskov. Urgentni center je še povečal obseg dela, saj deluje laboratorij 24ur dnevno in se praktično ne ustavi. Rezultati laboratorijskih preiskav podpirajo 70 odstotkov vseh zdravstvenih odločitev o diagnozah in zdravljenju, zato je ključno, da imamo sodoben laboratorij, ki zagotavlja hitre, točne in natančne rezultate.
“S tem se zmanjša možnost laboratorijskih napak in razbremeni osebje rutinskega dela. Glavna pridobitev posodobitve glavnega in po obsegu največjega dela laboratorija je popolna avtomatizacija celotnega laboratorijskega procesa, kar pomeni večjo hitrost in dostopnost laboratorijskih preiskav,” pojasnjuje vodja Oddelka za laboratorijsko diagnostiko Anja Žiberna Posega, univ. dipl. mikrobiol. spec. med. biokem. Pomemben napredek v digitalizaciji omogoča večjo kakovost in preglednost dela ter pripomore k doseganju naših ciljev. To so točni, natančni in zanesljivi rezultati laboratorijskih preiskav.
Odprtje novega diagnostičnega laboratorijskega sistema v Šempetru je dokaz, da prinašamo najnovejše dosežke neposredno slovenskim pacientom, ki jih najbolj potrebujejo. Skupaj premikamo meje medicinske znanosti, spreminjamo življenja in sooblikujemo prihodnost zdravstvenega varstva v Sloveniji, je poudarila direktorica Roche Diagnostike Adriatic Joanne McGrath.
Roche združuje vrhunsko diagnostiko in zdravljenje pod eno streho, in tako lahko podpiramo zdravstveni sistem pri doseganju izboljšav na celotni poti zdravljenja in oskrbe, je povedala direktorica Roche Slovenija Eva McLellan. “Od preventivnih pregledov do ciljnega zdravljenja in stalnega spremljanja bolnika uresničujemo celostno, na človeka osredotočeno oskrbo, hkrati pa izboljšujemo rezultate in učinkovitost sistema,” je dejala.
Novi avtomatizirani laboratorijski sistem predstavlja pomembno prednost za bolnike, zaposlene in celotno bolnišnico. Nameščena oprema omogoča izvedbo največjega števila preiskav iz danega volumna odvzetega vzorca krvi, obenem pa zagotavlja najširši spekter preiskav, pri katerih so analizni procesi podprti s popolno digitalizacijo. Rešitev je prijazna za bolnike in zaposlene, saj je visoko avtomatizirana in usmerjena k izjemni natančnosti ter hitrosti izvajanja preiskav.